Czy lista legalnych bukmacherów może się zmniejszyć?

Czy lista legalnych bukmacherów może się zmniejszyć?

Intryguje Cię ta kwestia? Obecnie osoby szukające dla siebie nowego podmiotu hazardowego na pewno mają wiele opcji do dyspozycji. Zastanawiasz się jednak, jak to będzie np. za kilka lat? Czy liczba legalnych firm bukmacherskich może ulec zmniejszeniu? Jak na to wszystko zapatrują się eksperci od tego zagadnienia? Pytań jest wiele, czas zatem poznać odpowiedzi!

Branża bukmacherska rozkwita

Lipiec 2017 roku. Wtedy to w życie weszła bardzo mocno znowelizowana Ustawa Hazardowa. Ten dokument obowiązywał wcześniej w innej wersji, która w ogóle nie przynosiła oczekiwanych efektów. M.in. chodzi o to, że nielegalne podmioty hazardowe swobodnie sobie funkcjonowały na rynku zakładów wzajemnych i nie odprowadzały żadnych podatków. Przez to legalni bukmacherzy w Polsce byli na straconej pozycji (przez oferowane nieco niższe kursy). Ustawa Hazardowa uregulowała jednak wiele kwestii. Teraz w sieci (pod kątem obywateli grających z Polski) mogą funkcjonować wyłącznie takie podmioty hazardowe, które respektują przepisy. Trzeba zatem m.in. posiadać odpowiednie licencje. Zarówno na oferowanie zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych, jak i przez sieć. Nielegalne podmioty hazardowe albo samodzielnie wycofały się z rynku, albo są skutecznie blokowane. Poza tym Klienci coraz mniej chętnie wybierają takie firmy bukmacherskie. Ludzie zdają sobie sprawę, że nie ma to większego sensu. Gra u takich operatorów hazardowych jest kłopotliwa i może przynieść spore problemy z polskim prawem.

sts online nowy bonus
Nowa oferta darmowych bonusów w STS online

Na ile są wystawiane licencje na oferowanie zakładów wzajemnych?

Aktualnie osoby chcące zarejestrować konto w jednym z legalnych podmiotów nie narzekają na szerokie pole do manewru. I to nawet pomimo tego, że przepisy zawarte w Ustawie Hazardowej początkowo wydawały się być mocno restrykcyjne. Na szczęście lista legalnych bukmacherów jest bardzo rozległa. Rok po roku kalendarzowym jest zaś coraz więcej podmiotów hazardowych, które wchodzą do gry. A im większy wybór, tym oczywiście lepiej. Wszak można wtedy liczyć na bardziej atrakcyjne usługi… Na jak długo każda firma bukmacherska otrzymuje zezwolenie na oferowanie zakładów wzajemnych na terenie Polski? Chodzi o sześć lat. Po tym okresie każda firma bukmacherska musi na nowo ubiegać się o wniosek. Teoretycznie może być tak, że dany podmiot hazardowy nie otrzyma akceptacji. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Najtrudniej jest bowiem otrzymać licencję za pierwszym razem. Później jest zaś już z tym prościej. Szczególnie jeśli przez te sześć lata dana firma bukmacherska dobrze wywiązywała się ze swojej roli. Jest zatem mało prawdopodobne, że lista legalnych firm bukmacherskich zmniejszy się w najbliższych latach. Dużo wskazuje na to, że będzie ich coraz więcej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE

Topowe firmy bukmacherskie na pewno nie upadną!

O tym jesteśmy przekonani. Są to bowiem zbyt wielkie podmioty hazardowe, by coś takiego mogło nastąpić. Na pewno do tego grona zalicza się STS. Warto zaznaczyć, że ta firma bukmacherska jest dominatorem na rynku. Ma bowiem około 50% wpływów. W gronie liczących się firm są też Fortuna i Betclic.

Mariusz

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button