Hubert Hurkacz nadzieją polskiego tenisa?

Znakomity turniej Indian Wells w wykonaniu Huberta Hurkacza sprawił, że eksperci – głównie ci na polskim podwórku zaczęli się na poważnie zastanawiać na ile może rozwinąć się kariera młodego tenisisty i czego można się po nim spodziewać w najbliższych latach. Fakt jest taki, że Hurkacz systematycznie buduje swoją pozycję w rankingu ATP na stałe zadomawiając się w TOP 100 i kolejnymi dobrymi występami potwierdzając, że stać go na wiele więcej.

hubert hurkacz kursy
Hurkacz nadzieją polskiego tenisa?

Bukmacherzy wierzą w Polaka

Przełom nastąpił w Dubaju gdzie Hubert Hurkacz doszedł do 1/8 finału eliminując po drodze Keia Nishikoriego – 7 aktualnie tenisistę świata.  Ćwierćfinałowa porażka z Tsitsipasem (10 ATP) w trzech setach również wstydu nie przyniosła. Polak uwierzył najwyraźniej w swoje możliwości co pokazał dobitnie podczas Indian Wells dochodząc do ćwierćfinału. Warto dodać, że Polak mierzył się po drodze z nie byle kim bo rywalami o wiele wyżej notowanymi (m.in. Lucas Pouille 30 ATP wygrana Polaka 6:2, 3:6, 6:4, ponownie z Nishikorim, wygrana również w trzech setach i samym Rogerem Federerem 4 ATP, porażka w dwóch setach 4:6, 4:6).

„Polscy bukmacherzy wierzą w Polaka wstawiając kursy jako jego faworyta. Dla graczy, którzy obstawiają tenis nie jest to dobra informacja bo za każde zwycięstwo Huberta Hurkacza będzie mniejsza wygrana. Typy z tenisa już teraz jasno wskazują kto będzie gwiazdą tego sezonu.”

Tylko w spotkaniu pierwszej rundy Hurkacz mógł uchodzić za faworyta (zwycięstwo w dwóch setach z niżej notowanym Donaldem Youngiem 206 ATP). Niektórzy z ekspertów już mówią o Hurkaczu jako o drugim Janowiczu choć jest to porównanie mylące, gdyż pod względem charakteru Hurkacz jest zupełnym przeciwieństwem wybuchowego Jerzyka. Huberta cechują przede wszystkim spokój, opanowanie, chłodna głowa, powolna, metodyczna praca, która przynosi coraz lepsze efekty.

sts kod promocyjny za darmo
Jaki kod promocyjny w STS? BETONLINE

Sam Roger Federer podczas konferencji poprzedzającej pojedynek ćwierćfinałowy z Polakiem stwierdził, że jest to chłopak, którego karierę warto śledzić gdyż może się ciekawie rozwinąć. Oczywiście można to uznać za kurtuazję ze strony legendarnego Rogera, jednak fakty są takie, iż Hurkacz systematycznie pnie się w górę rankingu ATP.

Wprawdzie takimi sukcesami jak Janowicz (finał  turnieju rangi ATP1000, półfinał Wimbledonu, 14 miejsce w rankingu ATP w szczytowym momencie) nie może się jeszcze pochwalić, jednak jeśli tylko zdrowie mu dopisze (co storpedowało Janowicza) to tylko kwestią czasu wydaje się realna próba zaatakowania tych osiągnięć. Pod względem mentalnym Hurkacz jest gotowy do gdy z najlepszymi, pozostaje do tego dołożyć systematyczną ciężką pracę i ogranie w dużych turniejach a jeszcze nie raz powinien kibicom o sobie przypomnieć.

Bukmacher

Znafca systemów bukmacherskie, dla niego żadne zakłady systemowe nie są tajemnicą, do tego opisy bukmacherów, legalnie działających w Polsce. Bonusy bez depozutu i darmowe promocje online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button