Ile przeznaczyć na obstawianie zakładów bukmacherskich?

Każda osoba, która gra u bukmachera marzy o dużych pieniądzach, które może wygrać. By jednak te marzenia zrealizować, trzeba przebyć naprawdę długą drogę, która jest pełna dziur. Są też ludzie, dla których zakłady to wyłącznie zabawa. Obie te grupy łączy, że często balansują one na cienkiej granicy pomiędzy zyskiem a stratą, a niektóre z tych osób wręcz uzależniają się od hazardu. Dlatego niezwykle ważna jest decyzja o tym, jakie środki możemy przeznaczyć na grę u bukmachera.

obstawianie w zakładach bukmacherskich
Ile przeznaczyć pieniędzy na obstawianie meczów

Zakłady nie są jedynym elementem życia

Jak możecie się domyślić, nie powiemy wam w tym tekście, jakie kwoty dokładnie należy przeznaczyć na zakłady. Nie ma bowiem odpowiedzi idealnej na to pytanie. Zależy bowiem ona tylko i wyłącznie od nas i tego, jakimi środkami dysponujemy. Zupełnie inaczej będzie to wyglądać u kogoś, kto nie ma pracy, a inaczej u kogoś, kto zarabia 5 tysięcy złotych miesięcznie. Sytuacja będzie się także oczywiście różnić także ze względów choćby na tak ważny czynnik, jak nasze doświadczenie z zakładami, dlatego bardzo ciężko jest dostosować swój budżet, wzorując się na innych. Postaramy się jednak to trochę sprecyzować, by każdy mógł ocenić swoje położenie.

Gracze najmniej doświadczeni to przeważnie młodzi ludzie, którzy są na początku swojej kariery zawodowej lub jeszcze studiują. Ich dochody z tego powodu nie będą bardzo wysokie, więc na zakłady nie będą mogli przeznaczyć oni dużych środków. Kapitał, który powinien być wystarczający dla takich osób to kwota od 100 do 300 złotych, zwłaszcza jeśli gracz jest początkującym i ma możliwość skorzystania z atrakcyjnych bonusów powitalnych, które mogą znacząco powiększyć dostępny dla nas budżet.

bukmacher betclic bonus
Betclic Polska – Kod promocyjny na bonus

Sytuacja będzie oczywiście wyglądać zupełnie inaczej u osób, które mają już stały i wysoki dochód. One na zakłady mogą przeznaczyć już większy budżet, lecz nadal powinny one pamiętać, że kwoty te nie powinny zaburzyć pozostałej części budżetu. Kwota, która pozwala na bezpieczne, a jednocześnie dochodowe zakłady przy dobrej taktyce to okolice 1000 – 2000 zł. Taka suma pozwoli nam na długie granie singli za niewielkie części kapitału, które jednak będą na tyle duże, że będziemy odczuwać zyski.

Nie ignoruj zasad 

Wiele osób uważa, że każdy może zostać zawodowym graczem i że jedynym wymogiem jest odpowiedni kapitał. To jednak olbrzymi błąd, który jest wręcz niedorzeczny. Prawda jest bowiem taka, że kapitał nie ma żadnego wpływu na to, jak gramy. Możemy na grę przeznaczać olbrzymie sumy, a i tak nie będziemy widzieć zysków. Prawda jest taka, że to, co odróżnia profesjonalnych graczy od amatorów to zasady, których trzymają się niezależnie od zaistniałej sytuacji. To właśnie trzymanie zasad także tobie może przynieść spore zyski z zakładów.

Podstawowe zasady 

1. Odróżnij grę dla przyjemności od chęci zarobku.

Już na samym początku gry powinieneś zastanowić się nad swoim celem gry, Niektórzy bowiem w zakładach widzą jedynie źródło dobrej zabawy i idealny sposób na odczucie ryzyka. Dla innych będzie to podstawa ich dochodów. Jeśli chcesz zaliczać się do tej drugiej grupy, musisz nauczyć się, że ważniejszy powinien dla Ciebie być systematyczny zysk, a nie pojedyncze wysokie wygrane.

2) Na obstawianie przeznacz jedynie wolny kapitał.

Nigdy nie możesz sobie pozwolić, że na zakłady wydasz pieniądze, które miały być przeznaczone na rachunki lub jedzenie. Swój kapitał twórz wyłącznie z pieniędzy, których strata nie będzie sprawiać Ci problemów i nie będzie Ci ich żal.

3) Ustal swój cel.

Zakłady bukmacherskie są jak życie. Każdy powinien mieć bowiem jakiś cel, do którego będzie dążyć. Warto sobie taki ustalić już na samym początku grania, ponieważ im dłużej będziesz grać bez celu, tym dłużej będziesz narażać się na bezcelowe i duże straty.

4) Nie nastawiaj się na szybki przypływ gotówki.

Wiele osób uważa, że zakłady są drogą do szybkiego i dużego zysku. To jednak złe podejście w przypadku, gdy chcesz mieć z nich regularny przychód. Powinieneś traktować je jak inwestycje i pamiętać, że pazerność nie popłaca podczas obstawiania. Udowodnione zostało to, że w dłuższym okresie bardziej rentowne są mniejsze, ale stałe zyski niż rzadkie, a duże wygrane.

5) Wyciągaj wnioski z błędów.

Możliwe, że to najważniejsza z zasad. Każda twoja przegrana powinna być dla ciebie nowym źródłem wiedzy i kopalnią informacji. Jeśli nie będziesz wyciągać wniosków ze swoich przegranych, to nigdy nie będziesz zyskiwać doświadczenia. To zaś oddali Cię od możliwych zysków.

6) Nie przekraczaj ustalonych stawek.

Nie tylko gorsze dni mogą sprawić, że będziesz stratny. Może się do tego przyczynić także dobra passa, ponieważ może ona zachęcać do stawiania za większe stawki. Należy się jednak tego wystrzegać, ponieważ każda seria wygranych kiedyś się kończy. Niezależnie więc od tego, jak Ci idzie, zawsze powinieneś trzymać się ustalonej na początku strategii, ponieważ, niezależnie od aktualnych wyników, będzie to na pewno lepsze rozwiązanie od ciągłe zmieniania strategii. Warto tutaj też wspomnieć, że jeśli planujemy profesjonalnie zajmować się graniem zakładów bukmacherskich, powinniśmy za wszelką cenę unikać obstawiania za duże części naszego kapitału.

Bukmacher

Znafca systemów bukmacherskie, dla niego żadne zakłady systemowe nie są tajemnicą, do tego opisy bukmacherów, legalnie działających w Polsce. Bonusy bez depozutu i darmowe promocje online.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button