Jak niektórzy typerzy wykorzystują ludzką naiwność?

W każdym stadzie znajdzie się jakaś czarna owca. Podobnie niestety jest też z bukmacherką, czasami podczas gier bukmacherskich, bądź przy udzielaniu się na jakimś forum możemy natknąć się na takich osobników.

Jak niektórzy typerzy wykorzystują ludzką naiwność?

,,Płatne” grupy na facebooku

Pierwszą cechą ,,płatnych” grup na ,,twarzoksiążce” jest to, że wykupują one komentarze oraz polubienia (tak, są nawet i takie osoby, które to robią) w celu zbudowania sobie wiarygodnej reputacji oraz żeby grupa widniała jak najwyżej w facebookowej wyszukiwarce.

Facebook ma to do siebie, że jeśli interesujemy się bukmacherką bądź jesteśmy na grupach o tym temacie przewodnim to facebook co jakiś czas pokazuje nam sponsorowane posty grup naciągaczy. Potrafi być to zadziwiająco denerwujące, dlatego najlepszym sposobem na to jest użycie opcji ,,nie chcę tego widzieć”, wówczas facebook zacznie ograniczać takie posty.

 Jak sprawdzić, czy grupa o tematyce bukmacherskiej jest wiarygodna?

Najlepszym i najprostszym sposobem na sprawdzenie tego, czy dana grupa o tematyce bukmacherskiej jest wiarygodna, jest przede wszystkim sprawdzenie polubień pod losowo wybranymi postami na grupie. Wystarczy zobaczyć, czy profile które ,,polajkowały” te posty nie są założone przed kilkoma dniami, oraz czy inne posty nie zawierają podobnych komentarzy co pod naszymi postami. Wykupienie lajków na grupach to jedna z wielu metod oszustów oferujących swoje usługi ,,premium”.

Następną rzeczą, która powinna w naszych głowach zacząć wzbudzać lampki ostrzegawcze to teksty typu „gwarantowane zysk na zakładzie powyżej xyz” i tym podobne. To chyba logiczne że nie warto zawierzać osobom, których nawet nie znamy, a już w ogóle dawać im swoje pieniądze, dlatego lepiej jest wybrać do obstawiania legalne firmy bukmacherskie. Tutaj przynajmniej mamy pewność, że nie dość, że prowadzimy swoją zabawę legalnie, to na dodatek wiemy że nasze środki zostaną nam wypłacone, i w razie problemów nie będziemy mieli żadnych kłopotów z prawem.

Strony internetowe ,,premium” – czyli opłata za oszustwo

Następnym sposobem naciągaczy (oprócz grup na facebooku) to tak zwane strony internetowe ,,premium” czyli serwisy oferujące na przykład płatne abonamenty na dany okres czasu (od miesiąca do xyz, zależy od witryny). W dzisiejszych czasach, używając Wordpressa czy innego oprogramowania możemy stworzyć strony które wyglądają profesjonalnie w ułamku chwili (no dobrze, kilka godzin trzeba na to poświęcić) celem naciągaczy jest to, aby takie serwisy wyglądały na wiarygodne.

Niestety wiarygodność w tym temacie nie idzie w parze ze skutecznością i niemalże zawsze takie serwisy nie różnią się niczym od grup na facebooku prowadzonych przez naciągaczy, a różnica to tylko wygląd. Wiadomo, jesteśmy tylko ludźmi i najczęściej dajemy złapać się na takie rzeczy jeśli nie jesteśmy uważni, dlatego zawsze przed obstawaniem należy sprawdzić, czy dana witryna posiada jakiś dokument potwierdzający możliwość obrotu zakładami bukmacherskimi. Gra u nielegalnego bukmachera grozi nawet więzieniem (czego nikomu nie życzymy) bądź po prostu oszukaniem nas z naszych pieniędzy.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Mariusz

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button