W jakie odmiany pokera możemy zagrać online?

Każdy wie, że legalny poker online jest bardzo popularną grą karcianą, która jest uwielbiana przez wielu. Jednakże z powodu aktualnej pandemii koronawirusa, sporo osób nie jest w stanie grać w pokera stacjonarnie, dlatego też dziś przestawimy wam odmiany pokera, w które możecie zagrać online!

W jakie odmiany pokera możemy zagrać online?

Kto może zaoferować nam grę w pokera online?

W naszym kraju z racji restrykcyjnych przepisów, rozgrywka w pokera online jest bardzo ograniczona, przez co pozostaje nam tu tylko gra w najpopularniejszą odmianę z nich wszystkich, czyli Poker Texas hold’em. Do wyboru tutaj mamy albo Total Casino – w którym jedyna opcja gry w karty to poprzez algorytm, lub też gry, które mają podobne zasady gry w pokera, którego przykładem może być tutaj Betgames STS, gdzie obstawiamy dane karty, zamiast grać samemu. Dodatkowo, jako ciekawostkę możemy wam powiedzieć, że ta odmiana pokera dominuje też na prestiżowych turniejach World Poker Tour oraz World Series of Poker.

betclic polska nowy bonus cashback
Legalny bukmacher Betclic Polska – Bonus cashback 550 PLN

Texas poker hold’em – zasady

Gra w Texas Hold’em przeznaczona jest od 2 do 10 osób. W grze karty rozdaje krupier ( w wypadku gry ze znajomymi jest to jeden z graczy). Zanim zacznie się pierwsze rozdanie, dwie osoby siedzące na lewo od rozdającego wnoszą stawki wejściowe. Dzięki stawkom (,,bid”) w każdym rozdaniu gra jest ,,warta świeczki”. (Możecie na przykład grać na zapałki). Po ich wniesieniu każdy z graczy otrzymuje dwie zakryte karty. Bardzo ważne jest, by widział je tylko ten pokerzysta, który je otrzymał. Celem tej zabawy jest stworzenie jak najsilniejszego układu przy pomocy dwóch otrzymanych przez danego pokerzysty kart, które stopniowo będą pojawiały się na stole. Po otrzymaniu pierwszych kart następuje pierwsza runda licytacji. Zawodnicy mają do wyboru kilka opcji :

 – Call (podbicie stawki)

– Fold (pas)

– Re-rise (ponowne podbicie)

 Po pierwszej rundzie licytacji na stole pojawiają się trzy karty, które wszyscy mogą zobaczyć. Profesjonalnie nazywa się to Flopem. Po zdecydowaniu i ocenieniu swoich szans gracze decydują o dalszym udziale w grze (mogą naturalnie spasować) lub ewentualnym podbiciu. Druga runda gry rozpoczyna się od pierwszego gracza, na lewo od krupiera. Po zakończeniu licytacji następuje ,,turn” czyli  po prostu wyłożenie przez rozdającego kolejnej karty na stół. Później następuje kolejna licytacje Po niej mamy tak zwany ,,River”, który jest  odkryciem przed graczami ostatniej, piątej karty oraz ostatniej rundy licytacji. W rundzie tej następuje odkrycie kart oraz porównanie rąk.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Mariusz

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button